+90 850 441 38 62 - 90 850 441 3862

U-ETDS ZORUNLULUĞU

U-ETDS ZORUNLULUĞU
1

Güvenliğin ve takip edilebilirliğin en üst seviyeye getirilmesi amaçlanarak Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2019 yılının Temmuz ayında işleme konulan, ticari amaçla yük taşımacılığı yapacak firmalar için ise; 1 Ocak 2021 tarihine kadar ertelenen U-ETDS, 2021 yılına girilmesiyle birlikte hem yük taşımacılığı, hem de yolcu taşımacılığı yapan firmalar için zorunlu hale geldi..U-ETDS Zorunluluğu gerçek anlamda büyük yaptırımlar ve Bakanlığın titizlikle takibe aldığı bir konu olmasıyla da firmalar tarafından daha fazla özen gösterilmesi gerekmektedir. Yük taşımacılığı yapan firmaların aldığı yük miktarını, şoför ve araç plaka bilgilerinin anlık olarak ve sefere çıkılacak olan zamana kadar bildirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Yolcu taşımacılığı yapan firmalar için ise; yolcu isim ve soyisimleri, araç plakası, araçta görevli personel ve bagaj bilgilerinin U-ETDS’e giriş yapılması zorunlu hale geldi.

Profesyonel bir alt yapıya sahip olan sistemimiz üzerinden ceza almamak ve zamanında bilgileri ilgili Bakanlığa ulaştırabilmenizin sağlanmasıyla uğraşmadan ve sorun yaşamadan sizlerde yükümlülüğünüzü yerine getirebilirsiniz. Hem kolay kullanıma sahip olmasıyla herkesin kullanabileceği, hem de girişlerin yapılacağı kullanıcı arayüzünün özel yapılmış olmasıyla da sorun yaşamamanızı sağlarken, U-ETDS sorumluluğunuzu sorunsuz şekilde yürütebilirsiniz. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan belgelere sahip firmaların istinasız olarak kullanması gereken, ihtiyaç duyulan verilerin de hızlıca Ulaştırma Bakanlığına sunulmasının gerçekleştirileceği en iyi sistemle, bilgi güvenliğini de sağlayabilirsiniz.

Yük taşımacılığında yola çıkılacak saate kadar, yolcu taşımacılığında da en az 6 saate kadar bildirilmesi gereken bu verilerle, her türlü sorumluluğu üzerinizden atabilir, tüm yükümlülüklerden de kurtulabilirsiniz. Verilerin belirtilen süreler içerisinde istisnai durumlar haricin girilmemesiyle giderek katlanan cezalarla da başınız derde girebilir. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak ve her zaman doğru sonucu alabilmek istediğinizde de U-ETDS Zorunluluğu giderecek olan sistemimize dahil olabilirsiniz.

Cevap
21

İletişim

Adres

YENİ YAZILIM
TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.
MUSTAFA KEMAL MAH. DUMLUPINAR BLV. NO: 266 A İÇ KAPI NO: 18 ÇANKAYA ANKARA / TÜRKİYE

Whatsapp

+90 850 441 3862

U-ETDS.com.tr sitesi resmi marka tescilli yazılımıdır. Her hakkı saklıdır. © 2019 - KVK Politikası - Gizlilik Politikası