+90 850 441 38 62 - 90 850 441 3862

U-Etds Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı Bildirim İşlemleri Nasıl Yapılır?

U-Etds Tarifesiz Yolcu Taşımacılığı Bildirim İşlemleri Nasıl Yapılır?
1
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından başlatılan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS), karayolu ile yapılan yolcu taşımacılığı sektöründe kullanılan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde taşımacılık firmaları, araç ve sürücü bilgilerini, taşınan yolcu sayılarını, hareket saatlerini ve rotalarını bildirerek takip edilebilirler. Bu sayede hem sektörde denetimlerin artması hem de yolcu güvenliğinin sağlanması amaçlanmaktadır.
 
U-ETDS kapsamında, taşımacılık firmaları tarifesiz yolcu taşımacılığı yapacakları zaman önceden bildirim yapmak zorundadırlar. Bu bildirimler, U-ETDS üzerinden yapılmaktadır. Yolcu taşımacılığı yapan firmalar, araç, sürücü ve yolcu bilgilerini belirli bir süre önceden sisteme girerek bildirimlerini tamamlamış olurlar. Bu sayede, ilgili kurumlar taşımacılık işlemlerini daha yakından takip edebilirler ve herhangi bir olumsuz durumda hızlı bir şekilde müdahale edebilirler.
 
U-ETDS sistemine kaydolmak için öncelikle bir kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir. Ardından, araç, sürücü ve yolcu bilgileri sisteme girilerek bildirimler tamamlanır. Ayrıca, sistemdeki bildirimlerin güncel tutulması da önemlidir. Eksik veya yanlış bilgi girişleri, sektördeki denetimlerin artması nedeniyle cezai yaptırımlarla sonuçlanabilir.
 
U-ETDS sistemi ile tarifesiz yolcu taşımacılığı yapan firmalar, taşımacılık işlemlerinde daha şeffaf bir ortam yaratmaktadırlar. Bu sayede, sektördeki denetimler artmakta ve yolcu güvenliği sağlanmaktadır.
Cevap
21

İletişim

Adres

YENİ YAZILIM
TEKNOLOJİLERİ LTD. ŞTİ.
MUSTAFA KEMAL MAH. DUMLUPINAR BLV. NO: 266 A İÇ KAPI NO: 18 ÇANKAYA ANKARA / TÜRKİYE

Whatsapp

+90 850 441 3862

U-ETDS.com.tr sitesi resmi marka tescilli yazılımıdır. Her hakkı saklıdır. © 2019 - KVK Politikası - Gizlilik Politikası